Loops

Start projektu

2020

Zespół

 • 2 Programistów

 • 1 Projekt manager

Technologie

Flutter

Firebase

Notyfikacje Push

alt

O projekcie

Loops to aplikacja do nauki wzrokowej używana przez tysiące nauczycieli i leaderów, stworzona zarówno dla osób, które chcą się uczyć, jak i tych, którzy lubią dzielić się wiedzą. Umożliwia tworzenie i modyfikowanie inspirujących podróży edukacyjnych zwanych "pętlami edukacyjnymi" za pomocą zestawu działań, które można łączyć na mapie i dzielić się nimi ze swoją klasą lub zespołem. Aplikacja pozwala użytkownikom tworzyć materiały, które mogą być stale używane i aktualizowane, łączyć materiały z otwartymi zasobami z sieci oraz tworzyć wizualnie angażujące podróże edukacyjne dla zespołu.

Główne cele projektu

Stworzenie aplikacji webowej

Zamiast przebudowywać kompletną aplikację, chcieliśmy stworzyć rozwiązanie, które odpowiada na dostrzeżone przez nas potrzeby, jak również pozwala korzystać z mobilnej sieci dla części, których nie chcieliśmy budować i gdzie wysyłamy użytkownika do produktu webowego dla wszystkich innych obszarów.

Wyzwania

Loops posiadał aplikację przeznaczoną na iPady. Była to pełnoprawna wersja UI, natywnie zaimplementowana w Swift. Ponieważ nasz klient nie miał odpowiednich kompetencji, programistów i czasu, aby utrzymywać dwie całkowicie oddzielne implementacje frontend/UI, aplikacja zacinała się i nie zapewniała dobrego doświadczenia użytkownika. Firma potrzebowała jednak różnych aplikacji, ponieważ

 • 1 / 3

  To rozwiąznie Ułatwia nowym użytkownikom znalezienie aplikacji.

 • 2 / 3

  Istniejący użytkownicy mogą szybko uruchomić aplikację za pomocą kliknięcia na ikonę, bez potrzeby tworzenia skrótu do strony internetowej.

 • 3 / 3

  Użytkownicy chcą otrzymywać powiadomienia, gdy coś dzieje się w Loops bez logowania. Web Push Notifications to stabilna technologia, ale nie jest jeszcze dostępna dla systemu iOS. Wyzwaniem było przeniesienie użytkownika do środowiska webowego, osiągając równowagę, w której aplikacja zarówno zachowuje uczucie pracy z pętlami bez zmniejszania doświadczenia użytkownika.

Rozwiązanie

Aplikacja została usunięta z App Store, podczas gdy my skupiliśmy się na stworzeniu web UI dużo bardziej przyjaznego dla urządzeń mobilnych. Wierzymy, że większość użytkowników to uczestnicy rozpoczętej pętli. Nauczyciele i inni mogą korzystać z aplikacji, ale tworzenie i aktualizowanie pętli najlepiej jest zrobić na komputerze. Kiedy wchodzimy do aplikacji, chcemy, aby zapewniała ona użytkownikowi podobne doświadczenie jak w sieci, ale nieco "wzmocnione". Aby sprostać wszystkim wyzwaniom, postanowiliśmy wykorzystać narzędzie Flutter, przeznaczone do tworzenia natywnych, międzyplatformowych aplikacji mobilnych, desktopowych i webowych. Nie chcieliśmy jednak robić zbyt dużej rewolucji, więc w dużej mierze wykorzystaliśmy to, co zawierała wersja webowa aplikacji oraz istniejące adresy URL.

Linda Höidal

Loops Education - Head of Product

We had a good experience with AKRA Poland as they built two mobile apps for us. The job was well executed by the developers and the start up time was short. The communication with AKRA Poland around the project has been good and the employees are very polite and helpfull.