Linkasoarus

Start projektu

2017

Zespół

 • 3 programistów

 • 1 Projekt manager

Technologie

PHP

MySQL

JS

Vue

CSS

HTML

alt

O projekcie

Celem projektu jest stworzenie platformy dedykowanej franczyzobiorcom z branży gastronomicznej w USA, umożliwiającej zbiorowe zarządzanie komunikacją w mediach społecznościowych dla wielu lokalizacji poszczególnych sieci franczyzowych. Dodatkowo projekt ma na celu wsparcie celów marketingowych organizacji.

Główne cele projektu

Integracja z Google My business

Linkasoarus umożliwia zbiorcze odpowiedzi na recenzje GMB. Aplikacja pozwala na przygotowanie automatycznego szablonu odpowiedzi na recenzje.

Integracja z Facebookiem

Linkasoarus umożliwia dodanie postu na Facebook'u i zaplanowanie ich w określonym czasie. Integracja umożliwia zbiorcze odpowiadanie na recenzje na Facebooku. Platforma pozwala na korzystanie z wcześniej przygotowanych szablonów. Dzięki modułowi Facebook Messenger firma może kontaktować się z obserwującymi bezpośrednio z poziomu chatu.

Wdrożenie modułu Marketing Shorten URLs

Linkasoarus pozwala na stworzenie własnego skróconego adresu URL z edytowalną końcówką linka. Istnieje możliwość połączenia analityki dotyczących kliknięć, aby dokładnie śledzić wyniki.

Interaktywny pulpit statystyk

Linkasoarus pozwala na śledzenie wyników, drukowanie PDF-ów i wybór rodzaju statystyk, które mają być widoczne w raportach.

Wyzwania

Główne wyzwania wynikały z ryzyka i ograniczeń w dostępie do danych z zewnętrznych serwisów poprzez wydane przez nie API, które związane były z:

 • 1 / 5

  Ograniczonymi żądaniami w komunikacji dwukierunkowej narzuconymi przez Google My Business API (dotyczy funkcjonalności pobierania i automatycznego odpowiadania na recenzje publikowane na stronie Google).

 • 2 / 5

  Ograniczonymi żądań w komunikacji dwukierunkowej narzuconych przez API Facebooka (dotyczy publikacji postów i automatycznego repostowania z fanpage'y innych niż fanpage danej lokalizacji).

 • 3 / 5

  Zastosowaniem filtrów antyspamowych w komunikacji jednokierunkowej z Facebookiem i Google My Business (funkcjonalności dotyczące pobierania i automatycznego odpowiadania na recenzje publikowane na fanpage'u).

 • 4 / 5

  Wdrożeniem modułu wiadomości umożliwiającego komunikację z obserwującymi w czasie rzeczywistym

 • 5 / 5

  Przesyłaniem wiadomości e-mail i przypisywanie ich do konkretnej lokalizacji.

Rozwiązanie

Powyższe wyzwania rozwiązaliśmy dzięki autorsko opracowanym skryptom wysyłającym dane w losowych pakietach i odstępach czasowych. Dodatkowo w odniesieniu do poszczególnych modułów opracowane przez nas mechanizmy kolejkowania pozwalają na ograniczenie jednorazowych wysyłek zapytań, aby limity aplikacji Facebook nie zostały przekroczone. Odpowiednio opracowany system pozwala nam również pobierać ogromne ilości danych i pakować je w mniejsze paczki przypisane do konkretnych modułów, dzięki czemu zachowana jest płynność działania serwisu, a dane prezentowane są w czasie rzeczywistym.